Miért is kerülendő a magány?
2010-ben Holt-Lunstad kutatást publikált , amely kimutatta, hogy az erős társas kapcsolatokkal rendelkező emberek túlélési valószínűsége 50%-kal nagyobb, mint a gyengébb kapcsolatokkal rendelkezőké.
A BBC magányról szóló, valaha készült legnagyobb tanulmánya szerint (55 000 résztvevő) a válaszadók 33%-a számolt be arról, hogy "gyakran" vagy "nagyon gyakran" érzi magát magányosnak, a legmagasabb koncentrációban a 16-24 évesek körében (40%) .
A sérülékeny csoportok körében ez az arány sokkal magasabb.
Az Age UK vezérigazgatója, Mark Robinson egy példával szemléltette a magány hatását. A társadalmi elszigeteltség rosszabb lehet az ember egészségére nézve, mint napi tizenöt cigaretta elszívása.
2018-ban Angliában magányügyi minisztert is kineveztek, hogy az általa bevezetett reformokkal csökkentsék a szigetországban élő magányos emberek számát.
A kinevezés okai között gazdasági megfontolások is álltak. A magányos emberek egészségi állapota kockázatosabb, mint azoké akiknek aktív társas interakcióik vannak.
Mi lehet a megoldás? Mit tudsz tenni, hogy elkerüld a magányt?
- A fizikai tüneteket ne várjuk meg.
- Foglaljuk le magunkat napközben. Legyen minden napnak célja.
- Készítsünk egy térképet a társas kapcsolatainkról.
- Vállaljunk önkéntességet valamilyen szervezetnél.
- Közösségben kérdezz másokat magukról, beszélgess velük az érdeklődési körükről. Légy nyitott, ismerkedj.
- Hasonlóságok keresése. Az emberek szeretik a hozzájuk hasonlókat, akik azonos érdeklődési körrel, tevékenységgel, értékekkel rendelkeznek. Ez megkönnyíti az egymásra hangolódást.
- Légy kíváncsi! Ez sokat segít új dolgokat kipróbálni, új emberekkel kapcsolatba lépni.